GRATULUJEMY NASZEMU UCZNIOWI

W tym roku szkolnym Kacper J. z klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie odniósł duży sukces, zajmując II. miejsce w polskiej edycji XIII Konkursu Informatycznego "Bóbr". Zdobył - 115 pkt. na 120 możliwych. Nadmienię, że w poprzednich latach Kacper zdobył kolejno: III miejsce oraz wyróżnienie. Jest to zatem jego trzeci sukces w tym konkursie. Opiekunem ucznia był nauczyciel informatyki Bogusław O.

Laureaci i opiekunowie otrzymali zaproszenie na uroczyste zakończenie XIII Edycji Konkursu Bóbr, które odbyło się 08 marca 2019 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras. Obecnie w konkursie "Bóbr" bierze udział 65 państw.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W szczególności konkurs ma na celu:

• zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,

• sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,

• zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,

• stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie. Warto nadmienić, że honorowy patronat objęli: Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji.

Uroczyste zakończenie konkursu "Bóbr" 2018/2019

XII Konkurs Informatyczny Bóbr - wyniki